Protiklady sa priťahujú..či?

Autor: Erika Koštialová | 18.12.2011 o 11:29 | (upravené 18.12.2011 o 11:34) Karma článku: 2,09 | Prečítané:  381x

Na svete je sedem miliárd ľudí, no nikto z nás nie je rovnaký. Príroda, či ten tam hore si to zariadili tak, aby každý jeden z nás bol nejaký, niečím výnimočný. Máme však aj niečo všetci spoločné. Záľuby, temperamenty, podobné zmýšľanie... Sme uzavretí introverti, spoločenskí extroverti, rozhnevaní neurotici, či stále smutní melancholici. To je len jeden z mála príkladov akí ľudia môžu byť. Nejdem písať o milostných vzťahoch, len o obyčajných, bežných priateľstvách.

 

Som ukecaná, spoločenská, dúfam, že aj zábavná, občas príliš obetavá, prispôsobivá,aj melancholická, neasertívna a málo priebojná, no so snahou sa vždy a všade všetkým pomôcť. Až nato, že občas sebe nie. A aký sú ľudia okolo mňa? Rôzny... Medzi najbližšími priateľmi nájdem tiché nenápadné prispôsobivé myšky, aj ukričaných neurotikov, či vždy usmievavých, zábavných sangvinikov, ktorí sa vedia postarať o tie najlepšie žúrky. Ako je potom možné, že v takomto mixe pohľadov na svet vieme nájsť vždy všetci spoločnú reč? Myslím, že to je tým, že sa navzájom dopĺňame. Mňa ako nepriebojnú osobu vždy naštartujú tí, čo si idú za svojim hlava nehlava, poradia mi,  ja sa snažím zas utešovať tých, ktorí majú nejaký problém a potrebujú utešiť. Funguje to celkom dobre, až dovtedy kým nenastane nejaký konflikt. Pre niekoho maličkosť, pre niekoho obrovská nenapraviteľná vec. Ako to riešiť keď sme tak povahovo všetci rôzny? Niekto sa prispôsobí, niekto je ten autoritatívny, čo chce aby bolo všetko podľa neho, a tak môže nastať situácia, ktorá sa ťažko rieši. Každý bojuje za svoju pravdu, nikto nechce ustúpiť, a aj keď ustúpi, cíti v sebe všetku tú nevyslovenú krivdu. Niekedy je to naozaj ťažko vyriešiť. Ľudia si ubližujú buď zámerne alebo nechtiac. Niekedy je však tomu druhému ťažko pochopiť, že to čo sa mu stalo, možno nebolo zámerné, a zapríčinila to len zhoda rôznych okolností. Ja sama sa mnohokrát nahnevám na niekoho, no uvedomujem si, že človek, tá osoba je už raz taká, má takú povahu, a niekedy zato naozaj nemôže. A tak sa stále snažím nájsť všetko to dobré vo všetkých tých povahách,aby som vedela s nimi vychádzať. To je ešte asi moja zlá vlastnosť. Snažím sa byť vždy so všetkými kamarátka, no niekedy to asi tak má byť, že nedá sa so všetkými vyjsť, aby sme mali len zopár blízkych osôb, ktorým veríme.

Myslím si, že človek je tvor rozumný, a svet nie je len čiernobiely, ale aj s farebnými sklíčkami, takže všetky nevyslovené nedoriešené veci, by mali byť prediskutované. Každý by mal povedať svoj názor a ten druhý by ho mal rešpektovať a keď tak, tak sa dohodnúť aspoň na dákom kompromise. Veď čo iné nám v živote ostane, ak nie dobré priateľstvo? Láska, peniaze, to všetko vie vyprchať, no dobrý priateľ by tu mal byť navždy. Je len na nás ako si ten vzťah budeme pestovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?